Reklamı Geç
GEDİZ COŞKUN - MEVLÜD KANDİLİ
WHATSAPP İHBAR HATTI
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Babaeski Yağlı Tohumlar üreticiye 30 milyon lira ödedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Babaeski Yağlı Tohumlar üreticiye 30 milyon lira ödedi
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde faaliyet gösteren, S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi 2020-2021 Ayçiçek alım kampanyası döneminde ayçiçek alımlarını tamamlayarak, çiftçilere ürün bedelinin tamamını ödedi.
GÜNGÖR TARIM - REKLAM

Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mülayim Güler, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “2020-2021 Ayçiçek alım kampanyası döneminde kooperatifimizce, Babaeski Merkez, Pancarköy, Erikleryurdu, Karahalil ve Ertuğrul Köyü olmak üzere toplam 5 alım merkezinde 12 milyon 665 bin 280 kilo ayçiçek ürünü mubayaa edilmiştir. Buna karşılık; 30 milyon TL ayçiçek ürün bedeli ödenmiş olup, ödemelerimiz tamamlanmıştır. Ayçiçek mubayaası 5 Ekim 2020 tarihi itibari ile sona ermiş olup,  bu tarihten sonra sadece arazide bulunan ayçiçeklerin mubayaası yapılacaktır.

Hasadın ilk gününden bugüne büyük bir güvenle ürünlerini Birliğimize teslim eden tüm ortaklarımız için yüzde 40 yağlı baz ürün için ön alım fiyatı 3 bin 850 TL/ton olarak belirlenmiş olup, yüzde 44 yağlı ürün için karşılığı 4 bin 081 TL/tona ve yüzde 50 yağ oranlı ürün için 4 bin 427,50 TL/ton’a tekabül etmektedir. Ayrıca mısır alımlarımız devam etmektedir.  2020-2021 üretim sezonu süresince gerek yurt içi gerekse de dünya piyasalarında pandemi ve kuraklık etkisiyle yaşanan güçlü fiyat artış trendine karşılık uygulama ve politikalarını çiftçilerimiz lehine güncel tutarak çiftçilerimizin fiyat artış sürecinden azami şekilde pay almalarına olanak sağlayan Trakya Birlik Yönetim Kurulu’na, şahsım ve Yönetim Kurlum adına teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız. Her geçen gün büyüyen Kooperatifimizde vadeli 20.20.0 kompoze, 15.15.15 kompoze, sülfat, dap cinsi gübre satışlarımız devam etmektedir. Buğday, arpa tohumu, fenni yem, küspe, yem katkı maddesi ile harman vadeli sobalık ve kaloriferlik kömür satışlarımız devam etmektedir.

Kooperatifimizin en büyük varlığı ve dayanağı, hasadın ilk gününden itibaren yüksek güvenle alın teriyle ürettikleri ürünlerini kooperatife teslim eden ortaklarımıza teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız. Tüm üreticilerimize bol kazançlı, hasadı bol bir yıl olmasını diler, şahsım ve yönetim kurulum adına tüm üreticilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.  

Kaynak:DHA


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara'da çıkan anız yangınında 2 bin dönüm arazi zarar gördüÖnceki Haber

Malkara'da çıkan anız yangınında 2 bin d...

Malkara’da Cip Bariyerlere Çarptı; 2 YaralıSonraki Haber

Malkara’da Cip Bariyerlere Çarptı; 2 Yar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!