MALTAY
YILDIZ PASTA VE CAFE

‘Sürü Yönetim Elemanı’ Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘Sürü Yönetim Elemanı’ Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı
ŞEREF ÜNVER
Malkara’da tamamlanan “Sürü Yönetim Elemanı Kursu” için sertifika töreni düzenlendi
YOUTUBE ABONE OLUN

Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tekirdağ İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Malkara Halk Eğitim Merkezi katkılarıyla ortaklaşa düzenlenen “Sürü Yönetimi Elemanı Kursu” yapılan sınavın ardından tamamlandı. 84 kursiyerin katıldığı kurs için Malkara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine; Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürü Pasin Akbulut, Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca, Malkara Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sevdican Doğan, Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimleri ve kursiyerler katıldı.

Oktay Öcal: “Teknolojinin getirdiği verimlilikleri öğrenmek gerekiyor”

Düzenlenen sertifika töreninde konuşan Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal; “Sürü Yönetimi kursumuzun sonunda sertifika töreninde yine bir araya geldik. Kursumuz bitti ve yine üreticilerimizin yanında olalım istedik. İnşallah faydalı bir kurs süreci olmuştur diye düşünüyorum. Çoğumuz anneden babadan gördüğümüz çiftçilik, hayvancılıkla bu işleri yürütüyoruz. Ancak teknoloji de gelişiyor, bir şekilde bu teknolojinin getirdiği verimlilikleri öğrenmek gerekiyor. Burada emeği geçen Malkara Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sevdican Doğan’a ve Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca’ya teşekkür etmek istiyorum” dedi. Öcal, daha sonra kursla ilgili düşüncelerini almak için kursiyerlere söz vererek bir süre sohbet etti. Kursun kendileri için çok faydalı olduğunu belirten kursiyerler, doğru bildikleri birçok yanlışı bu kurs sayesinde düzelttiklerini belirttiler. Kursiyerler, tarım ve hayvancılık konusunda sıkıntı ve taleplerini de Tekirdağ Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal’a iletme fırsatı buldular.

Cemalettin Toluca: “Bildiğimiz doğruların hepsi doğru değilmiş”

Sertifika töreninde söz alan Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca ise; “İyi bir havada geçti buradaki kurslarımız. Çoğuna benim de katılma fırsatım oldu. Her konuda fikrimizi söyledik. Doğru bir tanedir, bizim bildiğimiz doğruların hepsi doğru değilmiş. Biz de bunları öğrendik, eksiklerimizi tamamladık. Ben müdürüme sizler adına tekrar teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi ve Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal’a teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını teslim aldılar.

dailymotion
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Jandarma Aracı ile Otomobil Çarpıştı; 3 YaralıÖnceki Haber

Jandarma Aracı ile Otomobil Çarpıştı; 3...

Ergene Velimeşespor Sakaryaspor'a gol oldu yağdı.Sonraki Haber

Ergene Velimeşespor Sakaryaspor'a gol ol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!