EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Söz verdik, Yaptık! Bu gurur Türkiye’nin!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Söz verdik, Yaptık! Bu gurur Türkiye’nin!
Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay yaptığı açıklamada, tanıtımı gerçekleştirilen Türkiye'nin Otomobilini sonuna kadar desteklediklerini söyledi.
YILMAZ MOBİLYA

Tanıtım törenini izlerken duygulandığını, yerli ve milli sermayeye herkesin destek olması gerektiğini, yerli otomobil ile Türkiye'nin bir kez daha atağa kalktığını ifade eden Günay; 2017 yılındaki TOBB Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çağrısı ile, TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu nezdinde Türk İş Dünyasından yerli otomobil yapılması ile ilgili söylediği söze binaen Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da “Sayın Cumhurbaşkanımız bizler Türk  İş Dünyası olarak bunu yaparız ama yeter ki siz yanımızda olun, desteğinizi esirgemeyin” diye başlayan yerli otomobil serüvenimiz 60 yıl sonra hayalden gerçeğe dönüştü. TOBB ve aynı zamanda TOGG Yönetim Kurulu Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu nezdinde vermiş olduğumuz sözü tutmanın haklı gururunu yaşadık ve Türk Özel Sektörü’nün ülkesi ve milleti için elinin taşının altına koyarak başaramayacağı bir şeyin olmadığını da kanıtlamış olduk. Bizlere her zaman yol gösteren, vizyoner olmamız için gecesini gündüzüne katan ve özellikle Türkiye’nin Otomobili projesinin hayata geçirilmesinde en büyük paya sahip kıymetli Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Tekirdağ İş Dünyası adına teşekkür ediyor ve kendisi ile gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum.”

Yerli otomobilde 2022 yılında seri üretime geçilecek olmasının ülke ekonomisi için büyük bir adım olduğunu anlatan Günay, şunları kaydetti:

"Müthiş heyecan duyduk. Modeller çok güzel. Dünya teknolojisiyle aynı seviyede üretilen araçlar. Hem Türk insanının ihtiyacını karşılayacak, hem de dışarıya da ihraç edilerek ülkemize döviz kazandıracak. Yerli otomobil için bir araya gelen kişiler de alanlarında çok önemli ve uzman kişiler. Bu önemli kişilerin bir araya gelerek bu otomobili yapıp seri üretime geçirecek olması çok güzel, hepimiz heyecan duyuyoruz. Vatandaşlarımızdan da çok güzel tepkiler geldi, geliyor. İnsanlar arayıp 'bundan nasıl alabiliriz' diye sormaya başladı. Türkiye'nin 'bu işi yapacağız' demesi ve başarması gurur verici. Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkesle gurur duyduğumuzu bir kez daha yinelemek istiyoruz." dedi.

Erdi Kuru

Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yüksel: “2020 büyük projelerin temellerinin atıldığı bir dönem olacak”Önceki Haber

Yüksel: “2020 büyük projelerin temelleri...

Başkan Ayaz; Kanal İstanbul Projesi Trakya’ya Saldırıdır!Sonraki Haber

Başkan Ayaz; Kanal İstanbul Projesi Trak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!