MALTAY
YILDIZ PASTA VE CAFE

Malkara’da ve Türkiye'de Bir İlk!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara’da ve Türkiye'de Bir İlk!
ŞEREF ÜNVER
Trakya Sosyal Gelişim ve Gençlik Derneği tarafından 7 tane kurs açılacak.
YOUTUBE ABONE OLUN

Konuyla ilgili olarak Malkara Haber’e açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Hüseyin Tura; 2019 yılında Hacıevhat Mahallesinde kurduğumuz Trakya Sosyal Gelişim ve Gençlik Derneği’mizde çok güzel işler yaptığımıza inanıyoruz.

İlk kurulduğumuz günden bugüne kadar derneğimize ilgi ve alaka gün geçtikçe artmaya devam ediyor. İlk olarak Mahallemizde Üniversite ve Lise okuyan öğrencilerimize “Avrupa Birliği Roman Fonlarından” burs vermeyi sağladık. Ardından “Bir Kitap’ta Sen Bağışla” kampanyası başlatarak olumlu tepkiler aldık. Şimdi ise Malkara’da ve Türkiye’de roman derneği olarak bir ilk gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar faaliyet gösteren roman dernekleri böyle bir çalışma ve faaliyette bulunmadılar.

Kısaca yapacağımız bu çalışmamızı açıklayacak olursak, Malkara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün de desteğini alarak Trakya Sosyal Gelişim ve Gençlik Derneği olarak mahallemizde insanlarımıza faydalı olacağını düşündüğümüz kursları açmayı hedefliyoruz.

Açacağımız bu kurslar ise;

1) İngilizce Kursu

2) Doğalgaz Kaynakçılığı Kursu

3) Kaynakçılık Kursu

4) Alabalık Yetiştiriciliği Kursu

5) Lale Yetiştiriciliği Kursu

6) Çilek Yetiştirme Kursu

7) Mantar Yetiştiriciliği kursu olmak üzere toplamda 7 adet kurs açmayı hedefliyoruz. Açacağımız bu kurslar mahallemizdeki işsiz ve mesleği olmayan gençlere birer iş ve mesleki sertifika kazandırmayı düşünüyoruz. Kurs sonrasında ise KOSGEB veya Avrupa Birliği proje fonlarından alacağımız destek ile kursa katılanlara alacakları sertifika ile bu fonlarla proje yapmayı düşünüyoruz.

Kurs kayıtlarımız Ocak ayının sonuna kadar devam etmektedir. Tüm Malkara ve mahalle halkımızı kurslarımıza katılabilir. Şimdiden kurslarımıza katılacak olan kursiyerlere teşekkür eder başarılar dilerim, dedi.

Erdi Kuru

dailymotion
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şehit Uzman Çavuş Bayram Günay, Uzunköprü'de son yolculuğuna uğurlandıÖnceki Haber

Şehit Uzman Çavuş Bayram Günay, Uzunköpr...

Malkara Ülkü Ocakları’nın Yeni Başkanı Onur Topçu OlduSonraki Haber

Malkara Ülkü Ocakları’nın Yeni Başkanı O...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!