EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Malkara Pazar Yeri’nin Lansmanı Yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ilçemizin yükselen değeri “Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yerinin” ince dokunuşları için pazarcı esnafı ile kahvaltı programında bir araya geldi.
YILMAZ MOBİLYA

Gerçekleştirilen toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar, Malkara Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Erhan Bingül ve pazarcı esnafları katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Belediyemizin kendi bütçesi ile bugüne kadar yaptığı en büyük yatırım olan “Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri” inşaatımız devam ediyor. Daha öncede bilgilendirme toplantısı sizinle yaptık. O zaman sadece proje aşamasındaydı şimdi inşaatımız şekillenmeye başladı.

SİZLERİN FİKİRLERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Pazar yerimizin planlanmasını birlikte yapmak için sizinle bir araya gelmek istedik. Sizlerin talepleri bizler için çok önemli. Hangi katlarda hangi esnafımızın daha verimli olabileceğini sizinle konuşup belirlemek istedik. Siz değerli esnaflarımızın bizler için fikirleri önemli. Sonuçta esnafımızın ve hemşerilerimizin rahatlığı için ilçemize modern bir Pazar yeri yapıyoruz.

Bizler bugün görevdeyiz ama bir sonraki dönemlerde belki görevde olmayacağız ama sizler bu işi yaptığınız sürece bu tesisi kullanacaksınız, şeklinde konuştu.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un konuşmasının ardından Malkara Belediyesi İmar ve Şehirlik Müdürlüğü teknik personeli tarafından, pazarcı esnafına Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yerinin projesini görselleri üzerinde proje detayları ve yerleşimler hakkında sunum gerçekleştirdi.

Yapılan proje sunumunun ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, pazarcı esnaflarının istek ve önerilerini dinleyip, karşılıklı olarak pazarcı esnafı ile görüş alışverişinde bulundu.

Toplantının ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve katılım gösteren pazarcı esnafı Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri inşaatını yerinde detaylı inceleyerek, proje hakkında bilgilendirildi.

Çok Amaçlı Kapalı Malkara Pazar Yeri Proje Detayları

Camiatik Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, 563 Ada, 51 Parsel no ile Malkara Belediyesi'ne ait taşınmaz üzerine uygulanması planlanan Malkara Kapalı Pazar Yeri projesi bodrum kat, zemin kat, 1. ve 2. kat olarak toplam 4 kat yüksekliğe sahiptir.

Bodrum kat 9.113 m², zemin kat 8.615 m², 1. kat 8.368 m², 2. kat 8.135 m² brüt inşaat alanına sahip olup, toplam 34. 231 m² yapı inşaat alanına sahiptir.

Havalandırma, asansör ve tesisat gibi boşlukların düşülmüş şekli ile bodrum kat 9.113 m², zemin kat 8.455 m², 1. kat 7.654 m², 2. kat 7.448 m² brüt inşaat alanına sahip olup, toplam 32. 670 m² yapı inşaat alanına sahiptir.

Bodrum kat planında 204 araç kapasiteli otopark yeri, su deposu ve hidrofor bölümü, güvenlik sistem odası, idare odası, araç yıkama, jeneratör odası, elektrik odası, enerji odası, teknik alan, depo ve yangın merdivenleri yer almaktadır.

Zemin kat planında; 212 adet tezgâh sayısı, 5739 m² pazar yeri alanı, zabıta odası, çay ocağı, bay- bayan wc, teknik alan, yangın merdivenleri ile yine katın diğer kısmında 7 adet mağaza, yaklaşık 500 m² dolaşım alanı, bebek bakım odası, teknik alan ve yangın merdivenleri yer almaktadır.

1.Kat Planında; 187 adet tezgâh sayısı, 5002 m² pazar yeri alanı, zabıta odası, çay ocağı, bay- bayan wc, teknik alan, yangın merdivenleri ile yine katın diğer kısmında 7 adet restoran, 1000 m² yemek ve dolaşım alanı, bebek bakım odası, teknik alan ve yangın merdivenleri yer almaktadır.

2.Kat Planında; 263 adet tezgâh sayısı, 6761 m² pazar yeri alanı, zabıta odası, çay ocağı, bay-bayan wc, bebek bakım odası, teknik alan ve yangın merdivenleri yer almaktadır.

Toplamda zemin, 1. ve 2. katlarda 662 adet tezgah mevcut olacaktır.

Projenin içinde ısıtma ve soğutma sistemi, 3 adet asansör, 2 adet yürüyen merdiven, binanın yangın söndürme sistemi, binanın otoparkında güvenlik sebebiyle plaka okuma sistemi yer alacaktır.

Erdi Kuru

Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara TSO Son Meclis Toplantısını YaptıÖnceki Haber

Malkara TSO Son Meclis Toplantısını Yapt...

Malkaralı Öğrenciler Namık Kemal Üniversitesi'ni Ziyaret EttiSonraki Haber

Malkaralı Öğrenciler Namık Kemal Ünivers...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!