MALTAY
YILDIZ PASTA VE CAFE

MALKARA TSO MECLİSİ TOPLANDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞEREF ÜNVER
Malkara Ticaret ve Sanayi Odası 2020 yılının ilk Meclis toplantısını gerçekleştirdi
YOUTUBE ABONE OLUN

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Malkara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Meclis Başkan Yardımcısı Salih Güler, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Eskicioğlu, Genel Sekreter Sinan Beşer ve oda üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak Malkara TSO’ya ait Aralık ayı mizanının tetkiki, 2019 yılı kati mizan, bilanço ve eklerinin tetkiki yapıldı. Genel Sekreter Sinan Beşer; “Aralık ayı toplam gelirimiz 59 bin 870 lira 14 kuruş, 12 aylık gelirimiz ise 867 bin 725 lira 59 kuruş şeklinde gerçekleşti. Aralık ayı toplam giderimiz 185 bin 177 lira 87 kuruş, 12 aylık yıl giderimiz ise 759 bin 458 lira 8 kuruş şeklinde gerçekleşmiş ve kesinleşmiştir. 2019 sonu olumlu dönem farkı 108 bin 267 lira 51 kuruş şeklinde gerçekleşti. 2019 yılındaki üye sayımız; 810 faal üye ve 119 askıdaki üye ile kapattık. 2019 ayı Aralık ayında 14 adet üye kaydettik 4 tane üyeyi sildik. 2019 içerisinde toplam kaydettiğimiz üye sayısı 55, sildiğimiz üye sayısı 31” diye konuştu.

Ardından Genel Sekreter Sinan Beşer, Malkara TSO Yönetim Kurulu’nun 2019 yılı faaliyet raporu sunumunu gerçekleştirdi. Yönetim Kurulunun ibrasının ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Umat Gümrük ve Turizm İşl. A.Ş. sermaye artırımının ve artırılacak tutarın ihtiyatlardan karşılanması, Tekirdağ Kızılay Şubesi’ne alınacak seyyar ikram aracı konusunun ve yapılacak bütçe aktarma talebi görüşüldü ve meclis tarafından kabul edildi.

Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 61. Maddesi gereğince Genel Sekterer’e verilecek resen harcama yetki tutarı ve Cüneyt Seyran’a ait Oda ve Borsalarda Hakem, Bilirkişi ve Eksper Listelerinin Düzenleme Usul ve Esasları Yönetmeliği uyarınca Malkara TSO Eksperi olma talebi görüşüldü ve meclis tarafından kabul edildi.

Toplantı, Malkara OSB’deki son gelişmelerin değerlendirilmesinin ardından karşılıklı dilek ve temenniler ile sona erdi.

dailymotion
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Son dakika… Acı haber geldi! 3 şehitÖnceki Haber

Son dakika… Acı haber geldi! 3 şehit

Keşan’da Feci Kaza; 3 Ölü, 2 YaralıSonraki Haber

Keşan’da Feci Kaza; 3 Ölü, 2 Yaralı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!