MALTAY
YILDIZ PASTA VE CAFE

Kadir Albayrak, Sorunları Çözmek Yerine Halı Altına Süpürüyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadir Albayrak, Sorunları Çözmek Yerine Halı Altına Süpürüyor!
ŞEREF ÜNVER
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Malkara’da gündeme dair açıklamalarda bulundu.
YOUTUBE ABONE OLUN

Programı kapsamında Malkara’ya gelen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, ilk olarak AK Parti Malkara İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk ve partililer ile bir araya geldi.

Burada gündeme dair açıklamalarda bulunan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel; “Bizler tüm ilçelerimizde olduğu gibi Malkaramız’da da hükümetimizin yatırımlarını yapmak konusunda el birliğiyle teşkilatlarımız ve tabi ki başımızda da hepimizin gururu olan TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’un önderliğinde ilimize hizmet etme yarışı içerisindeyiz. Bu yarıştan da hem Malkara, hem diğer ilçelerimiz ve Tekirdağ’da yaşayan 1 milyon 50 bin hemşerimiz de bu hizmetlerden yararlanma konusunda yeni bir dönemde, daha iyi hizmetler alma beklentisindeler. Bizler de bu beklentileri karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kamu denetim görevini yerine yetiriyoruz. Görebildiğim kadarıyla çok şükür Tekirdağ’ın tamamında sağlık hizmetleri ile ilgili çok önemli problemler bulunmamakta. Tabi her ilçemizde, Türkiye’deki diğer yerlerde olduğu gibi bazı branşlarda doktor eksikliği sorunları dile getirilmekte. Bunların da yakından takipçisi oluyoruz. Malkaramız’da da bir dönem daha fazla sayıda doktor açığımız vardı. Bunu da kapatabilmek için elimizden geleni gösterdik. Bu sıkıntıların tamamen giderilmesi için de yeni doktorların gelebilmesi konusunda da takibimizi sürdürmekteyiz” dedi.

Mustafa Yel: “Cumhuriyet tarihinde yapılamayanları 17 yıla sığdırdık”

Eğitime yönelik yapılan çalışmalar hakkında da konuşan Mustafa Yel; “Tekirdağımız, hızlı göç alan ve bu göçten de özellikle çocuklarımızın yeni okul ihtiyaçlarının her geçen gün arttığı bir il. Malkara’ya çok fazla göç olmadığı için yeni çok okul yapılmadı ama diğer ilçelerimizde çok sayıda yeni derslikler yaptık. Cumhuriyet tarihindeki 80 yılda Tekirdağ’da yaklaşık 2000 derslik vardı. Biz bunlara şu anda yaklaşık olarak 3000 derslik daha ilave ederek Cumhuriyet tarihinde 80 yılda yapılamayanları biz 17 yıla sığdırdık Allah’a şükürler olsun. Bundan sonra da kalitenin arttırılması için elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğiz” dedi.

“Tarıma daha çok destek için Cumhurbaşkanımızın talimatı var”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Tekirdağ için alınan yatırım paketini ve tarımsal yatırımları da değerlendiren Mustafa Yel; “Gençlik ve Spor yatırımları kapsamında Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşmelerimizi sürdürdük. Görüşmeler sonucunda 153 milyonluk bir tesis yapımına karar verildi. Malkaramız’da da bu konuda yapılacak yeni tesisler olacak. Bu tesislerle birlikte gençlerimizin uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan kurtarılması, gençlik enerjisinin burada atılması için bu yatırımları çok önemsiyoruz. Tarımsal bir ilçe olduğunu bildiğimiz Malkara’da tarım, süt ve hayvancılık desteklerinin geliştirilebilmesi için çalışmaya devam ediyoruz. 2018 yılı 2. Dönem Buzağı Destekleri’nin bugünden itibaren ödeneceğini biz buradan tekrardan duyuralım. Çiftçilerimize hayırlı olsun. Tarım ve hayvancılığa çok daha fazla destek verme noktasında Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Çiftçilerimizin girdi maliyetlerini azaltmak için de çalışmalar devam etmekte. İnşallah daha güzel gelişmeler olacak” diye konuştu.

“Kadir Albayrak, Sorunları Çözmek Yerine Halı Altına Süpürüyor”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve CHP’li yerel belediyelere de eleştirilerde bulunan Mustafa Yel; “2019 yılındaki yerel yönetimleri değerlendirmeye baktığımızda ne yazık ki hükümetle aynı hizada olmadıklarını, hükümet yatırımlarına yetişemediklerini, vizyonlarının buna yetmediğini, böyle bir misyon üstlenmediklerini görüyoruz. Bunu da üzülerek ifade ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nde 30 Büyükşehir’den biri benim ilim. Tekirdağ, 2014 yılından beri Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşmuş, bununla birlikte ilimize gelen ödenekler çok ama çok artmıştır. 2013 yılında Tekirdağ’ımıza İller Bankası’ndan yerel yönetimimize gelen ödenek 189 milyon TL’ydi. Şimdi baktığımızda sadece Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin yıllık olarak 1.5 milyar lira olduğunu görüyoruz. Diğer ilçe belediyeleri ile birlikte bu rakam yaklaşık 2.5 milyar liraya yaklaşmakta. Ama hala Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bizim paramız yok, yapabileceğimiz bir şey yok, destek göremiyoruz” gibi kendi acizliklerini başkalarına havale etme zihniyetini, klasik bir CHP’li olduğunu gösteren, sorunları çözmek isteyen değil, halı altına süpüren, sadece sabah akşam gezerek, insanlara selam vererek bu işlerin olacağını zanneden bir beyefendi. Biz bir kez daha kendisine hatırlatıyoruz, biz hizmet bekliyoruz. Tekirdağ bu çağda, Anadolu’daki diğer rakip illerden çok daha iyi yerde olması gereken, bu potansiyele sahip olan bir şehir. Ben soruyorum mesela, Malkara’da tarımsal altyapıyı geliştirmek anlamında bir yatırımı var mıdır? Özel İdare’nin küçücük imkanlarıyla suladığımız araziler var. Acaba 5 dekarlık bir araziyi sulamak için Büyükşehir’in herhangi bir tarımsal sulama altyapı destek yatırımı oldu mu? Herhangi bir gölet yaptı mı? Herhangi bir soğuk hava deposu yatırımı yaptı mı? Yaptıysa da kendisi bize hatırlatsın” dedi.

“6 yılda 9 milyar liralık ödenek kullandılar”

Malkara’da köy tarlalarının satışı kadar tarlaları satılan köylere yatırım yapılmadığını savunan Mustafa Yel; “Malkara Belediyesi’nin de geçtiğimiz dönemde sicilinin özellikle köy tarlalarının satılması nedeniyle bozuk olduğunu biliyoruz. 2014 seçimlerinde dönemin milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak; “Bu bizim namusumuzdur, herhangi bir şekilde toprakları satmayız, sattırmayız” diye vatandaşa söz verdiği halde, Malkara dahil tüm ilçelerimizde de köy tarlaları satılmıştır. Satıldı da köy halkına hizmet olarak mı döndü? Ben hiçbir yerde satılan tarlalar kadar köylere bir hizmet yapıldığını bilmiyorum, görmedim. Burada Malkaralıların, ihtiyaçlarını karşılayacak, refah düzeyini arttıracak derecede bir yatırımını bilmiyorum. 6 yılda bu yerel yönetimde iktidar olan kişiler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde yaklaşık olarak 9 milyar liralık bir ödenek kullandılar. Bu ödeneklerin etkili ve verimli bir şekilde kullanılmadığını biz kendilerine hatırlatmak istiyoruz. Umuyorum ki bundan sonraki süreçte hükümetimizin atılımlarına ayak uyduracak şekilde, bizlerle diyaloğu kesmeden, proje hazırlayarak, Ankara’da eğer istiyorlarsa biz kendileriyle her bakanlığa, müdürlüğe gitmeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Biz gereken her türlü yatırımı yapmaya söz veriyoruz” diye konuştu. AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk de CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın konuya ilişkin verdiği demecin görüntülerini gösterdi.

“Gökhan Şentürk ve tüm ilçe teşkilatımı tebrik ediyorum”

AK Parti’nin kongre sürecini de değerlendiren Mustafa Yel; “Ben Gökhan Şentürk başkanlığında tüm ilçe teşkilatımı, kadın ve gençlik kollarımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum, teşekkürlerimi sunuyorum. Malkara’da dinamik bir yapı içerisinde, köy, kent, dernek, kahve her yere giderek bütün topluma nüfuz eden bu çalışmalarının bundan sonra da hızlanarak artmasını diliyorum. Yeni bir kongre sürecine gidiyoruz. Gerekli çalışmaların yapılarak, partimizin burada Malkara’da daha güçlü bir şekilde çalışmaya başlayacağını tüm Malkaralı vatandaşlarımıza hatırlatmak istiyorum” dedi.

Gökhan Şentürk: “Et Kombine Tesisi, Malkara Mezbahası’nın rakamlarına ulaşamadı”

Toplantıda konuşan AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk de; “Malkara Belediyesi’nin SGK’ya borcu 15 milyon TL. Bir taraftan da Süleymanpaşa’nın nereden nereye geldiğine bakıyoruz. CHP Belediyesinden aldık, 1 yılı tamamlanmadan borçlarını nereden nereye getirdik, neler yaptık, hangi sosyal belediyeciliği hayata geçirdik, ben bakılmasını istiyorum. Burada kararı verecek olan seçmen. Üzülerek görüyorum, borcu tarla satışları ile kapatma mantığı ile hala hareket ediliyor burada. Hizmet için her şey yapılabilir, ama Malkara’da neleri hayata geçireceğiz, neleri kazandık? Ben üzülerek görüyorum ki Malkara’da hiçbir proje yok. Bu mantıkla da Malkara’nın hiçbir yere gidemeyeceğini bu 5 senede gördük. Bir Pazar yerimiz daha hala inşaat aşamasında. Yaparlarsa Allah razı olsun ama Malkara’nın da kaynaklarını heba ettiklerini görüyorum ben. Malkara’nın böyle devasa büyüklükte bir yere ihtiyacı var mıydı? Et Kombine Tesisi, Malkara Mezbahası’nın rakamlarına ulaşamadı. Her geçen gün bir rahatsızlık var. Et üreticisi arkadaşlar, başka ilçelerde derdine derman aramakta. Bu durum sadece Malkara’ya değil, Tekirdağ’a zarar vermekte. Bunu da tekrar gözden geçirmelerini rica ediyoruz” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, gelen soruları cevaplandırdı ve partililer ile bir süre sohbet etti.

dailymotion
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara'da Demokrasi Şehitleri AnıldıÖnceki Haber

Malkara'da Demokrasi Şehitleri Anıldı

İyi Parti Malkara’dan Elazığ ve Malatya’ya Yardım SeferberliğiSonraki Haber

İyi Parti Malkara’dan Elazığ ve Malatya’...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!