Reklamı Geç
ŞABAN TERZİ - 3 GÜN
EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Atatürk Evi’mizin Temelini Gururla Attık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Atatürk Evi’mizin Temelini Gururla Attık
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde Çorlu Belediyesi tarafından projelendirilen ve tüm Çorlu halkının destek verdiği Atatürk Evi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Çorlu halkı, Atatürk Evi’mizin temel atma törenine oldukça yoğun ilgi gösterdi.
REKLAM ALANI - BOŞ 3
YILMAZ MOBİLYA

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde, Çorlu’da yapılacak olan Atatürk Evi’nin temeli atıldı. Törene Tekirdağ Vali Yardımcısı Ali Dursun, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarkurt, Tekirdağ Baro Başkanı Sedat Tekneci, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, NKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, askeri erkân, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bağış yapan kuruluş ve vatandaşlar ile çok sayıda Çorlulu katıldı.

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt bu anlamlı günde Atatürk’ün hatırasını yaşatmaktan ve gelecek kuşaklara aktarmaktan büyük gurur duyduğunu belirtti. Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde; O’na olan sevgimizi, saygımızı, özlemimizi ve minnet duygularımızı göstermek için bugün bir aradayız.

‘Tüm Varlığını Ulusuna Adadı’

Mustafa Kemal; vatanına ve ulusuna çok yüce duygularla bağlı, vatan savunmasını her şeyin üzerinde tutan, millet sevgisi tutku derecesinde olan, yaşarken ve öldükten sonra da maddi ve manevi tüm varlığını ulusuna adayan bir devlet adamı ve komutandı. Onun en büyük ideali; Türk ulusunun en medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesi idi. Memleketin mutlaka çağdaş, uygar, yepyeni olması onun için bir hayat davası idi. Ve bu uğurda bir ömür harcadı.” şeklinde konuştu.

Çorlu’ya yapılacak olan Atatürk Evi’nin temel atma törenini gerçekleştiriyor olmaktan büyük bir sevinç duyduklarını belirten Başkan Sarıkurt, “Bugün tüm Türk halkı için unutulmaz bir gün. Ata’mızı sonsuzluğa uğurladığımız 10 Kasım tarihinin 81. yıl dönümünde Atatürk Evi’mizin temelini atıyoruz. Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünde onun hatıralarını yaşatmak için önemli bir projeye imza atıyoruz.

‘Bir Kez Daha Gurur Duyduk’

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.’ sözünden ilham alarak büyük bir özveriyle başladık Atatürk Evi projemize. Projemizi duyurmamızın ardından vatandaşlarımızdan gelen güzel tepkiler bizleri çok mutlu etti. Tarihimize ve değerlerimize hep birlikte sahip çıktığımız için tüm halkımızla bir kez daha gurur duyduk. El ele vererek, çok çalışarak, taş üstüne taş koyarak Atatürk Evi’mizi hep birlikte inşa edecek; Ata’mıza olan derin sevgimizi ve bağlılığımızı bir kez daha göstereceğiz. Atatürk’ün kenti Çorlu’da, O’nun hatıralarını nesilden nesile yaşatacağız.

Destekçilere Yürekten Teşekkür

Çorlu halkımızın Ulu Önder’imize bağlılığını göz önüne alarak Ata’mız için birleşelim, Atatürk Evi’miz vatandaşlarımızın da desteği ile yükselsin diye düşündük. Ne mutlu bize ki bu çağrımız yanıtsız kalmadı ve halkımızın da maddi ve manevi desteğiyle bugün Atatürk Evi’mizin temelini atıyoruz. Akgün Beton, Atılım Beton, Çengeloğlu Besicilik, Çimsa Hazır Beton, Kaptan Demir Çelik, Legend Teknoloji, Profel Elektrik, Şenel İnşaat, Trakya Motosiklet Kulübü, Zeki Yapı başta olmak üzere maddi desteklerini esirgemeyen Atatürk sevdalısı Çorlululara teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Albayrak Başkan Sarıkurt’a Teşekkür Etti

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un ardından kürsüye çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Mustafa Kemal Atatürk eşsiz dehasıyla tarihe yön vermiş büyük bir liderdir. Atatürk, Türkiye’nin kalbidir. Ülkemiz ebediyen var olacaktır ve Atatürk de kalbimizde sonsuza kadar yaşayacaktır. Atatürk’ün hatırasını yaşatmak adına Çorlu Belediyemiz ve Çorlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sarıkurt’a ve bağış yapan tüm Çorlululara teşekkürü bir borç biliyorum.” şeklinde konuştu.

Duygu Dolu Anlar Yaşandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuşmasının ardından dua okunarak kurban kesimi gerçekleşti. Protokol üyelerinin sahnede hep birlikte butona basmasıyla Atatürk Evi’nin temeli atıldı. Dev ekrana yansıtılan Atatürk fotoğrafları ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar ile yankılanan tören alanı konuklara duygu dolu anlar yaşattı. Temel atma töreninin ardından ikram dağıtımının yapılmasıyla program sona erdi.

Vatandaşlarımızdan Yoğun İlgi

Atatürk Evi’nin temel atma törenine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, “Ata’mızın evini Çorlu’da ziyaret edebilecek olmanın sevincini yaşıyoruz. Atatürk’ün sevgisini nesilden nesile aktaracak bu projenin hayata geçirilmesinden dolayı çok mutluyuz. Atatürk’ün hatıralarını yaşatırken bir yandan da çocuklarımıza önemli bir kültürel miras bırakacağız. Çocuklarımız Ata’sını daha iyi tanıyacak ve O’nu daha iyi anlayacaklar.

“Çorlu’muz Bir Atatürk Kentidir”

Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt’a ve Çorlu Belediyesi’ne böyle anlamlı projelere imza attıkları için teşekkür ediyoruz. Bizler de Atatürk Evi’ne destek olarak tarihimize ve değerlerimize hep birlikte sahip çıkacağız. Çorlu’muz bir Atatürk kentidir, Atatürk’e sevgimiz sonsuzdur. Atatürk sevdalısı olan Çorlu’muza Atatürk Evi çok yakışacak.” şeklinde konuştu.

Erdi Kuru

REKLAM ALANI - BOŞ 4
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara’da Şehit Selim Vural Taekwondo Turnuvası DüzenlendiÖnceki Haber

Malkara’da Şehit Selim Vural Taekwondo T...

Vatandaşlar Tek Tıkla Afet Toplanma Alanlarına Bilgisine UlaşıyorSonraki Haber

Vatandaşlar Tek Tıkla Afet Toplanma Alan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!