EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

AK Parti’den Ulaş Yurdakula: “Kendi Başına Proje Üretmeyi Öğrensin. AK Parti Hizmetlerini Sahiplenmesin”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti’den Ulaş Yurdakula: “Kendi Başına Proje Üretmeyi Öğrensin. AK Parti Hizmetlerini Sahiplenmesin”
AK Parti Malkara İlçe Başkanlığı, düzenlenen basın toplantısıyla son bir yılı değerlendirdi.
YILMAZ MOBİLYA

AK Parti Malkara İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına; AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti İl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kaan Çelik, AK Parti Malkara İlçe Koordinatörü Nurettin Karanfil, AK Parti Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Öztekin, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk ve İlçe Yönetimi ile partililer katıldı.

Geçtiğimiz bir yılda yapılan çalışmaların değerlendirildiği basın toplantısında ilk olarak yaklaşan AK Parti kongrelerine dair konuşan İlçe Başkanı Gökhan Şentürk; “6 Ocak’ta Malkara İlçe Delege Seçimleri ile kongre sürecine başlıyoruz. Bu delege seçimlerinde isimlerin belirlenmesi tamamen Genel Merkezimizin tasarrufu adı altında belli bir kriter doğrultusunda yapılmaktadır. Delege seçimlerimizle birlikte yeni bir yol haritası çizeceğiz. Kongre bizim AK Partimizin bir bayramı ve düğünüdür.

AK PARTİ REFORM VE DEĞİŞİM SÜRECİNE GİRDİ

AK Parti 2023 Hedefleri içerisinde, yenilenme, reform ve değişim süreci içerisine girmiştir. Bu süreçte öncelik kesinlikle Genel Merkezimizin kararları doğrultusunda yönetimler şekillenecektir. Bazı ilçelerde komple bir değişim olacaktır, bazı ilçelerde yönetim ve belirli revizyonlar şeklinde devam edecektir. Bunu da büyük ihtimalle şubat ayı içerisinde düşünüyoruz” dedi.

BAŞKAN ŞENTÜRK “MALKARA BELEDİYESİ’NİN BORCU ARTIYOR”

Malkara Belediyesi’nin çalışmalarını ve borç durumunu da değerlendiren AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk; “4 yıldır İlçe Başkanlığı görevini yapmaktayım. Belediye seçimlerinde en son kendimizi test ettik. Çok istedik, çalıştık, olmadı. Bir şekilde inandıramadık veya anlatamadık kendimizi diye düşünüyorum. Çalıştık hazırlandık, taleplerimiz var dedik, ısrar ettik. Bu ısrarlarımız sonucunda son Ankara ziyaretleri sırasında çeşitli yatırımlar ile aldık. Ankara ziyaretimizden sonra Belediye Başkanı çok alınmış ve gücenmiş. 11 ilçenin içinden 3 belediye başkanı götürüldü, neden 8 ilçe belediye başkanıyla bu protokoller yapılmadı diye.

MALKARA BELEDİYESİ, SSK BORCUNA KARŞILIK ELLERİNDEKİ TARLA VE ARSALARI ÖNERİYORLAR!

Adama sorarlar, sen 3 seneden beri Ankara’da hangi bakanlığın kapısını çaldın? Hangi bakanlıkla çalışma sağladın? Bunlar 3-4 yıldan beri hazırlanan, süregelen projeler sonucu gelen işler. Seçimlere giderken bunların nasıl olacağını biliyorlardı. Biz yine de Malkara Belediyesi’nin kötülüğünü istemedik. Belediye Meclis üyelerimizle birlikte, mecliste onlara fikirler verdik. Yaptıkları yanlışları soru önergeleriyle dile getirdik. Ama dinletemedik. Bu süreç içerisinde Malkara Belediyesi’nin ciddi anlamda bir borç içerisinde yüzdüğünü gördük. Bunlardan en büyüğü SSK borcu 11 Milyon TL gibi bir borçla devam ediyor. Bunun için ellerindeki arsalar ve tarlaları teklif ediyorlar. Birlik Yem’in son durumu ortada, icralar gelmiştir. Borçlarını ödemeye çalışıyor. Bunu da el birliğiyle Büyükşehir ve Malkara Belediyesi ile birlikte ciddi anlamda bu süreci yürütememiştir. Örneğin Pazar Yeri projesi, ısrarlarımıza rağmen, yapılmaması gerektiği halde Pazar Yeri’nin başlanması büyük bir hayal kırıklığıdır. Sonucu da hep birlikte görüyoruz, başarılı olamıyorlar, ortaya bir şey çıkartamıyorlar.

SATARAK BORÇ ÖDENMEZ!

Gelelim tarla satışlarına. Bizim ilk günden beri söylediğimiz mirasyedi olmamanız gerekiyor. Satarak borç ödeyemezsiniz. Şu ana kadar satılan 2500-3000 dönüm kadar yer karşılığında hiçbir şey yapılmamıştır. Malkara Belediyesi’nin borcu ha bire artmaktadır, yönetilemeyen bir borç hale gelmiştir. Bunun en büyük örneği SSK borcudur. İller Bankası’ndan gelen para direk SSK ödemeleri ve memur maaş ödemelerine anca yetmektedir, hatta yetmemektedir. Belirli ölçüde ücretliler ücretlerini alamamaktadır” dedi.

“YAŞAM MERKEZİ’Nİ NE İÇİN YAPTINIZ, NEYE ÇEVİRİYORSUNUZ?”

Et Kombine Tesisi, Otogar ve Yaşam Merkezi’nin son durumlarına dikkat çeken Gökhan Şentürk; “Büyükşehir Meclisi’nin de burada sorumluluğu var. Şöyle ki Et Kombinesi gibi çok büyük bir yatırım yaptılar aslında. Şu anda ocak ayı itibariyle şunu soruyorum; 2019 yılı bizim mezbahamızın son ay verilerine baksınlar. Bir de son aydaki Et Kombinesindeki kesimlere baksınlar. Herkes Keşan’a, Şarköy’e, Hayrabolu’ya dağılmış durumdadır. Et üreticimiz şu anda çok ciddi bir sıkıntı yaşamaktadır. Bunu ben kendim haddim olmayarak Kadir Bey’e anlattık. Burada insanlar uzaklaşıyor dedik, kendilerine ilettik. Bölge insanının zarar görmesine tahammül edemiyoruz artık. Bizim en büyük gelir kaynaklarımızdan biri hayvancılık. Bu hayvancılıkta da üretilen malın yerinde değerlendirilmemesi bizim ekonomimiz için kayıptır. Bunu her seferinde ilettik. İkinci olay Otogarımız, Otogar’da kaza oldu, açıldı ve yine devam ediyor. Bize şu anda kan kaybı. Otogar aşağıya gidince yine mutsuzluk başladı. Bilinçsiz yapılan projelerle, takip edilememesiyle çok ciddi Malkara’mız zarar görmeye devam ediyor. Hacıevhat Mahallesi’nde bir Yaşam Merkezi yapıldı. Bu Yaşam Merkezi 1,5 yıldan beri bitik durumda. Hiçbir amaçla kullanılmamakta. Her ay bekçisiyle birlikte boş durmakta. Şu anda Belediye Zabıta Müdürlüğü’ne teslim ediliyor. Ne için yaptınız, neye çeviriyorsunuz? Oradaki insanların sorunlarını çözebildiniz mi? Dertlerine derman olabildiniz mi? Yoksa sadece siyaseti şov için mi yapıyorsunuz?” diye konuştu.

“KYK YURDU GENÇLİK KAMPI OLACAK, ESKİ HASTANE YIKILACAK”

Malkara’ya yapılması planlanan yatırımlara ilişkin de bilgiler veren Gökhan Şentürk; “Ankara’dan nasıl faydalanabiliriz dedik. İl Başkanım burada, Allah razı olsun bin kere. Israrcı tavrıyla gittik, Ankara’dan, Gençlik ve Spor’dan toplam 153 milyon TL, bunun 6 milyonu Malkara’ya düşecek. Ne yapılacak? Malkara’ya bir Gençlik Merkezi yapılacak. Bu bizim hayalimizdi. Olimpik bir havuzumuz olacak. Her yerde bize sorulan bir soru vardı; KYK Yurdu ne olacak diye. Onunla ilgili de bir tespit yapıldı. Gençlik Kampı olarak 2020’de orayı o şekle kavuşturacağız. Hiçbir şey ziyan olmaz, biz takipteyiz. Eski hastane yıkılacak. Eski hastanenin güçlendirilmesini yapacak bir firma bulunamadığı için orayı Gençlik ve Spora 2020’deki ikinci bir yatırımı için onlara bırakıyoruz. Oraya ikinci bir kapalı spor salonu, tesisleriyle birlikte ayrı bir yatırım yapacaklar. Bunu da Ahmet Üzgün’le birlikte görüştük. Oraya devri sağlanıyor. DSİ Projeleri içerisinde Çimendere 1 Gölet’inin mart ayında imalatına başlanıyor. Arkasından Çimendere 2, Gözsüz Köy Sulama Göletleri bu yıl içerisinde imalatları başlayacak. Sağlamtaş Sahası’nı suni sahaya çevirerek resmileştireceğiz. Orada da verdiğimiz sözü yerine getireceğiz” dedi.

TRAKYA OTOBANI’NDAN FAYDALANMAMIZ LAZIM

Trakya Otobanından faydalanılması gerektiğini söyleyen Şentürk; “Trakya Otobanı ve Çanakkale Köprüsü. Yanımızda devasa bir yatırım var. Cumhurbaşkanımızın verdiği isimle Malkara Otobanı dendi. Bunun reklamı bile Malkara’ya yeter. Ama belediyemize anlatamıyoruz. Biz diyoruz ki Yenice’den başlayarak Izgar’a kadar ticari alanlar yaratın çift taraflı olarak. Bu Büyükşehir bünyesinde Malkara Belediyesi’nin görevi. Siz de bir zahmet burada yatırımları kimin nasıl yapacağı için arsalandırma yapın en azından. Trakya Otobanından faydalanmamız lazım. Gerçekten biz hiç durmadan çalıştık. İl Başkanımız, hocamız, Meclis Başkanımızla birlikte, vekillerimizle birlikte Malkara’nın sorunlarını anlatmaya çalıştık” diye konuştu.

MESTAN ÖZCAN: “3-4 AY İÇERİSİNDE 50 TEMEL ATACAĞIZ”

Gökhan Şentürk’ün ardından konuşan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ise “Malkara, tarım ve hayvancılık konusunda bir merkez ilçedir. Malkara bizim için önceliklidir. Biz 12-0 başladığımız 31 Mart Seçimlerinde oyunu 7 puan arttırarak Tekirdağ’da güzel bir başarı elde ettik. 3 Belediyemiz artık AK Parti Belediyesidir.

AK Parti tam 17 yıldır tek başına iktidar. Bunu yaparken bir prensiple çalıştı. Dünya durmadan değişiyor. Dünya farklı yerlere evrilmeye başladı. Türkiye’nin gelecek vizyonunda çocuklarımız ve torunlarımız için inanılmaz güçlü bir devlet anlayışı ile yatırımlar yapıldığına şahit oluyorum. Ankara’ya gitmeden önce oturduk ders çalıştık. Hangi bakanlıkta bizim ne eksiğimiz ne talebimiz var saptayalım dedik. Bunları anlaşılabilir hale getirdik. Ankara’ya gittik ve bizi kapıda karşıladılar. Tek tek bakanlarımızın gözünün içine baka baka Malkara’daki eksiklerimizi ve taleplerimizi anlattık. Bu fırsatı çok iyi değerlendireceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, yatırım olarak Tekirdağ’a en az yatırımı olan bakanlıktı. 153 milyon TL civarında bir yatırımla önümüzdeki 3-4 ay içerisinde 50 adet temel atacağız. 3 yıl içerisinde de 50 adet Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımlarını 11 ilçemize dağıtmış olacağız” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL AK PARTİ’NİN YATIRIMLARINI SAHİPLENMESİN. KENDİ İŞİNE BAKSIN.

Doğalgaz konusunda Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un yaptığı paylaşımlara tepki gösteren Mestan Özcan; “Doğalgaz ile alakalı Malkara ve Hayrabolu’nun başlanması için EPDK’ya raporumuzu sunduk. Zorlu Holding bu bölgede çalışıyor. Yaklaşık 4 ay önce bizim emeğimiz, bizim çabamızla, EPDK’nın çalışmaları ve bakanlığın onayıyla doğalgazın getirilmesi için Ankara’da işlemi bitirmiş olduk. İşlem buraya kadar bitti. Artık burada altyapıyı yapacak olan firmanın fizibilite çalışmalarına başlaması gerekiyor. Geçen gün Belediye Başkanı’nın sosyal medyada paylaşımlarını gördüm. Belediye Başkanımız bence burada belediyecilik anlamında kendisine vazife olmayan işlere müdahil olmaması gerekiyor. Tam tersi yapması gereken işleri yapması gerekiyor. Kendisi eczacı, aydınlık bir zihne, zekaya sahip bir kardeşimiz. Yaptığı işi etik bulmuyorum. Sosyal medyada doğal gaz firmasıyla teknik bir mevzuyu konuşurken, Malkaralı vatandaşların algısını sanki doğalgaz firmasını buraya kendisi davet etmiş, doğalgazı Malkara’da kendisi bulmuş ve Belediye olarak da bu doğalgazı Malkara’da her tarafa döşeyecekmiş de doğalgazı kendi verecekmiş gibi bir algı oluşturmuş. Bunu çok etik bulmuyorum. İnanıyorum bu basın toplantımızdan sonra o da şapkasını çıkarıp önüne koyacaktır. Tekrar kendisinden beklentimizin şu olduğunu ifade edelim. Madem bu necip millet kendisini buraya belediye başkanı olarak atamış. Ondan bu necip millet için hizmet yapması gerekiyor. İnşallah kendi işine odaklanır, Malkaralı vatandaşlar için ne yapacağının hesabını yapar, AK Parti hükümetlerinin, ilçe ve il başkanlarının çabalarıyla yapılan tüm yatırımları hemen ucuz yolla sahiplenmez, kendi işine bakar. İnşallah kendi başına projeler üretmeyi, kendi ayakları üzerinde durmayı, küçük kapasitesiyle büyük işler yapabilmeyi Rabbimiz ona nasip eder. Biz kendi işimize bakacağız” diye konuştu.

“SEÇİMDE ‘İKİ SÜTÇÜYLE BİR KÖMÜRCÜYE MALKARA’YI YÖNETTİRMEM’ DİYECEKSİN…”

AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk ise; “Malkara’daki pehlivan güreşlerini bu iş adamları sayesinde yapmadık mı biz? Sen seçimde “Ben iki tane sütçüyle, bir tane kömürcüye Malkara’yı yönettirmem” diyeceksin, sonra da diyeceksin ki ya arkadaşlar bize iş adamları yardım etmiyor. Ben kabul etmiyorum. Malkara iş adamlarıyla büyüyecek. O iş adamları Malkaraspor oraya düşmeden önce 300 milyarın üzerinde ciddi bir para yardımı yaptı. Ben o Tekirdağspor yemeğinde otururken, orada bir iş adamı dostum çıktı ve dedi ki; “Yaşasın Tekirdağspor, yaşasın Malkaraspor.” Bugün inanın onlar bir adım yaklaşsa, onlar iki adım gelecek zaten. Herkes Malkara’yı çok seviyor. Bütün arkadaşlarımız Malkaraspor’a da destek vermeye hazır bekliyor. Siz o kapıyı çalın, kapıdan içeri girersiniz. Ama insanları karalamadan, hakaret etmeden, o insanların kalbini kazanarak. Hentbol takımına gelince bakanımızın yanında söyledim, sahada maçlarını oynayamıyor diye. 2020’deki kompleksi sırf onun için yapıyorlar bize. Orada modern, Malkaramıza yakışır bir spor salonu daha yapacaklar. Onunla ilgili karar verildi zaten” diye konuştu.

Erdi Kuru

 

 

Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ 2020’ye Işıl Işıl GiriyorÖnceki Haber

Tekirdağ 2020’ye Işıl Işıl Giriyor

Malkara’da Yeni Yılın İlk Trafik Kazası; 1 YaralıSonraki Haber

Malkara’da Yeni Yılın İlk Trafik Kazası;...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!