EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

18 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman? Sokağa çıkma izninde yeni düzenleme…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
18 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman? Sokağa çıkma izninde yeni düzenleme…
Corona virüsünde normalleşme süreci başlarken, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağıyla da ilgili gelişmeler merak ediliyor. 0-14 ve 15-20 yaş arası gençlerin sokağa çıkma yasağı 4 Nisan tarihinde başlamıştı. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 20 yaş altı sokağa çıkma izniyle ilgili olarak yaş sınırının 18'e indirildiğini açıkladı. Peki 0-18 yaş arası sokağa çıkma izni ne zaman?
REKLAM ALANI - BOŞ 3
YILMAZ MOBİLYA

Türkiye’de corona virüsüyle mücadelede en önemli adımlardan biri de sokağa çıkma yasağı uygulaması oldu. Özellikle 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma yasağıyla birlikte salgının yayılımı ciddi şekilde önlenmiş oldu. Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında 20 yaş altı hakkındaki alınan yeni kararları duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 yaş altı sokağa çıkma yasağında yaşın 18’e indirildiğini açıkladı. İşte 18 yaş altı sokağa çıkma izin tarihi…

18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN? YASAK KALKTI MI?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağında yaş sınırının 18’e indirildiği açıklandı. 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler 3 Haziran Çarşamba ve 5 Haziran Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek.

BAKAN KOCA NE DEMİŞTİ?

Sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadeleri kullanmıştı;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Dün gece itibarıyla sokağa çıkma kısıtı kalktı. Bu uygulama şu an için 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü büyüklerimizi içeremiyor.

Bakan Koca: Kısa bir zaman içinde bu yaş gruplarıyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacak. Gündemde olan birçok seçenek var.

REKLAM ALANI - BOŞ 4

Kaynak:Sözcü


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÖSYM'den sınav yerleriyle ilgili açıklamaÖnceki Haber

ÖSYM'den sınav yerleriyle ilgili açıklam...

Çaldıkları cenaze aracıyla uyuşturucu almaya gitmişlerSonraki Haber

Çaldıkları cenaze aracıyla uyuşturucu al...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!