REKLAM ALANI - SİTE EN ÜSTÜ

22 Mayıs 2019, Çarşamba

BÜYÜK PROJE TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜK PROJE TOPLANTISI YAPILDI

Gerçekleştirilen Proje Tanıtım Toplantısına; “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, CHP Malkara İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ İlçe Belediye Başkanları, CHP Tekirdağ İlçe Belediye Başkan Aday Adayları, STK Başkanları, Muhtarlar, Basın Mensupları, CHP Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, CHP Malkara İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Akkaya, CHP Malkara Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasın ardından açılış konuşmasını yapan CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan; “Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde başarılarla dolu 5 yılın ardından, önümüzdeki 5 yılda, yine başarılarla dolu bir dönem geçirmek hedefimizdir.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında siyaset yaparken gücümüzü siz değerli hemşerilerimizden alıyoruz. Her vatandaşımızın eşit olduğu, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden yaptığımız siyasetten asla taviz vermeyeceğiz, dedi.

CHP İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör’ün konuşmasının ardından Malkara Belediyesi tarafından ilçemize 5 yılda gerçekleştirilen ve yapımı devam eden projelerin sunumu izlettirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 5 yıl boyunca Malkara Belediye Meclisinde görev yapan Cumhuriyet Halk Partili Meclis üyelerine hizmetlerinden dolayı plaket takdim ettiler.

CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan ise Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a plaket takdim etti.

Ardından 2019-2024 projelerini kapsayan tanıtım filminde, Kent Meydanı, Nostalji Sokağı, Spor Alanları, Tematik Parklar, Enerji Üretimi, Göletler, Sulama Projeleri, Otoparklar, Tarihi Projeler, Kültür Merkezi, Gençlik Merkez, Canlı Hayvan Borsası, Kültür Köprüleri, Şehir İçi Mesire Alanlar gibi bir çok proje vatandaşlara ve partililere izlettirildi.

MALKARA'NIN DEĞİŞMEZ DENİLEN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİK

Malkara Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Malkara Belediye Başkan Adayı Ulaş Yurdakul yaptığı konuşmada; “5 yıl önceydi, yine böyle bir gündü. Ömrümün geçeceği, çocukluğumun, gençliğimin geçtiği, dostlarımın, arkadaşlarımın, eşimin, anamın babamın, atalarımın, mavi gözlü devin çocuklarının onurlu toprağı canım Malkaramıza siz sevgili hemşerilerimize hizmet etmek, güzel Malkara’mın değişmez denilen kaderini değiştirmek için sizlerin o kutsal oylarıyla yaklaşık 5 sene önce bu makama erişmiştim.

Bana dediniz ki; Karaoğlan, kızanım, Malkara’mız için güneş topla. Hadi genç adam umudumuz sende, bayrağı sana teslim ediyoruz mahcup etme bizi diye. Beni gencecik yaşımda bu makamla şereflendirdiniz. Bugün o günlerin 5. Senesi ve ben,  Malkara’m dedim. Bir inancın yüceliğinde sevdim seni. Sevdam oldun, kavgam oldun. Bitmedi o sevdam, bitmedi o kavgam, bitmedi sana olan inancım. Aşk ile sevdim seni yüzünde bahar çiçekleri açsın diye.

Trakya’nın incisi Malkara’m dedim. Memleketim dedim. Suyunu içtim, toprağında genç oldum dedim. Düğününde oynadığım toprak, cenazesinde ağladığım toprak, asker uğurlamasında davulla zurnayla şehadete koşan Mehmetlerin, şehit Selim Vural kardeşimin toprağı.

Bu güvene, bu topraklara layık olmak boynumun borcu olsun dedim. Yakamdan parti rozetini çıkardım o gün. Herkesin belediye başkanı olmak için çalıştım. Makam odamda kapım herkese her zaman açıktı. Mücadele kutsaldı. Benim ellerim işçi kardeşimin nasırlı elleri, nefesim madenci kardeşimin o onurlu kömür karası nefesi, yüreğim esnaf bacımın emekçi yüreği, alın terim terini topraklar karıştıran çiftçi abimin alın teri oldu. Dertlerinizle dertlendim, sevincinize sevindim.

Yoruldum bazen, darlandım. Gecelerim gündüzlerime karıştı. Kadir Abi koş yetiş dedim sağ olsun koştu, yetişti. Ankara dedim, Kalkınma Ajansı dedim, TESKİ dedim. Günlerce saatlerce defalarca kapılarını aşındırdım. Yılmadım. Yılamazdım da. Korkmadım. Korkunun sofrasında yılgınlık ekmeğini yiyenlerden olmadık, korkmadık biz. Bu taşsa, bu taşın altına sizin seçtiğiniz yüreğimizi koyduk. Bu topraklara senelerdir gelmeyen hizmet gelmek zorundaydı, getirmek zorundaydık.

İnanılmaz zorluklar vardı. İmkânsızlıklar vardı. Engellemeler vardı. Sırf düşelim diye, sırf sizlerin umutları boşa çıksın diye. Size 5 yıl önce birçok söz verdim. Sözlerimi yerine getirmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Senelerdir çehresi değişmeyen Malkara’mızın çehresini sizlerin desteği ile değiştirdim.

Ve artık Allah nasip ederde yaşarsam yaşlanırsam bu topraklarda bir gün küçücük çocukların büyüyerek bana Ulaş amca bize Malkaramıza yaptıklarını biliyoruz demelerinden, sırf onlara alnım açık cevap verebilmek, onlar için daha yaşanılır bir Malkara’yı sağladım diyebilmek için yılmadan çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim.

Malkara’ya yapılacak daha çok şey var ve and olsun ki yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır.

Malkaramıza gelen tek bir çakıl taşında dahi bizim mücadelemiz var, alın terimiz ve emeğimiz var. Yine ve yeniden diyoruz ki; Bizim bu tarlada bu topraklarda izimiz var, harmanda da yüzümüz gülecek.

Kadir başkanımla beraber söz verdik başardık. Yine söz veriyoruz omuz omuza verip yine başaracağız. 30 yıldır yapılmayanları yine yapacağız. Kim ne yaparsa yapsın, ne kadar engel çıkarsa çıksın önümüze bizi durduramayacak. Bizim bizden başka rakibimiz yok. Malkara sevdamızı kimse durduramadı, durduramayacakta.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise konuşmasında; “Böyle güzel bir gecede hesap vermenin ve güven tazelemenin en güzel örneklerinin sunulduğu böyle coşkulu bir gecede sizleri Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve 2019 – 2024 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olarak sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

8 Nisan 2014’te mazbatamızı aldığımızdan 5 gün sonra ilk geldiğim yer Malkaraydı. Malkara’ya girerken daha girişinde Malkara’nın çok kötü durumda olduğunu gördük. Sayın Başkanıma dedim ki burada yapacak çok işimiz var. Bugün 1725 gün oldu, sizden aldığımız yetkinin dolmasına 100 gün daha var. Biz aynı heyecanla bıkmadan yorulmadan ve usanmadan sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini göstererek sayın başkanım ve diğer 11 belediye başkanımla hizmet etmeye devam edeceğiz.

BEN TEKİRDAĞ’IN KADİR ABİSİYİM İSTANBUL’UN DEĞİL!

Ben Tekirdağ’ın Kadir Abisiyim, İstanbul’un Kadir Abisi hesap vermeden çekti gitti. Tekirdağ’ın Kadir Abisi Malkara’ya geldi hesap vermeye başladı. Biz böyle söyledik. Gayet samimi söylüyorum. 5 yıl içerisinde rakip siyasi partiler bütün siyasi mücadelelerini tamamen siyaset malzemesi olarak biz yerel yönetimleri kullandılar. Biz onlarla hiç muhatap olmadık. Dedik ki zamanı gelecek siyasal süreç başlayacak, o siyasal süreçte gezeceğiz, halkımıza hesap vereceğiz. Şimdi süreç başladı. Şimdi diyoruz ki hodri meydan. Elimde bir dosya var. Bu dosya Malkara’ya yapılan yatırımların tamamı 130 milyon TL. Malkaramıza helali hoş olsun. Eğer 17 yıldır Türkiye’de bir iktidar varsa. Dünyanın gelişmiş 20 ülkesi içerisine soktum diye iddia ediyorsa, Malkara gibi tarım ve hayvancılığın başkenti olan bir ilçemizde 130 milyon TL yatırım yetmiyorsa bu Malkara’nın ne kadar ihmal edildiğinin en güzel göstergesidir. İşte biz sayın başkanımızla beraber Malkara’nın makûs talihini de yendik. Gece gündüz demedik, çalıştık. Ama sadece başkanım değil Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisindeki Malkaralı Belediye Meclis Üyelerimi de kutluyorum. Tamamı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisinde Malkara’nın sorunlarını o kadar güzel takip ettiler ki bu yatırımlarda arkadan geldi. Biz geleceğiz, halkımıza soracağız. Bugün hesap vermenin ilk günü. Hesap meydanda. Malkara’ya her şey helal olsun. Bu duygularla yine sık sık beraber olacağız. Allah kısmet ederde 5 yıl için sizden yetki aldığımız zaman bıraktığımız yerden nerde kalmıştık diyerek çalışmaya devam edeceğiz. Bende 2. Genel Başkanımız rahmetli İsmet İnönü’yü rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Ve onları ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün altı ilkesi olan Cumhuriyetçilik, Devletçilik, Devrimcilik, Laiklik, Halkçılık ve Milliyetçilik. Bu altı ilke bize ebediyen yol gösterecektir. Türkiye Cumhuriyeti ebediyen var olacaktır. Bu duygularla saygılarımı sunuyorum. Herşey Malkara için olsun. Her şey gönlünüzce olsun.” Dedi.

Program protokol üyeleri ve davetlilerin ellerinde Türk Bayrakları ile coşku içerisinde İzmir Marşını söylemesinin ardından son buldu.

Haber Videosu


HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık