YILMAZLAR MOBİLYA

26 Ağustos 2019, Pazartesi

Belediye Meclisi Son Kez Toplandı

Belediye Meclisi Son Kez Toplandı

Mart ayı Meclis Toplantısına geçilmeden önce Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Belediye Meclisinde 2014 – 2019 döneminde 5 yıl boyunca görev yapan Meclis üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek gül takdiminde bulundu.

Mart ayı Olağan Meclis Toplantısına; açılış konuşması, yoklama, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler adına saygı duruşunda bulunulması ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlandı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Meclise Belediye Şirketine geçirilen işçilerin ücretlerinin iyileştirilmesi için verdiği önerge oy birliği ile Meclise Gündemine gündem dışı 2. madde olarak eklendi.

Gündemin 1. maddesinde yer alan 2019 Yılı Gelir Tarife Cetveli Ücrete Tabi İşler Tarife Cetvelinde Tadilat Proje Ücretinin Düşürülmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Kuyucu Mahallesi Örenler mevkii tapuda 130 parsel 6.200,00 m2 yüzölçümlü Mezarlık olarak kayıtlı taşınmazın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine Devri hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Camiatik Mahallesi Öztrak Caddesi ile 75. Yıl Sokak Trafo Alanı Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan Yörük Mahallesi 206 parsel, 545 parsel nolu tarla vasıflı ve 555 parsel nolu çayır vasıflı taşınmazların Mera Vasıf Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Kırıkali Mahallesi 60 parsel nolu çayır vasıflı, 447 parsel nolu tarla vasıflı ve 716 parsel nolu çayır vasıflı taşınmazların Mera Vasıf Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Kermeyan Mahallesi 616 parsel nolu tarla vasıflı taşınmazın Mera Vasıf Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Boş Kadro Derece Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.  

Gündemin 8. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün KSS-Yapı Nizamı Plan Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek İmar ve Şehircik Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.  

Gündem dışı 1. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün bilirkişi seçilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı 2. maddesinde yer alan Belediye Şirketine geçirilen işçilerin ücretlerinin iyileştirilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.  Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık